reklama

Speciál

Festival Praha Žije Hudbou opět oživí veřejný prostor města

Foto: archiv Prima COOL

Multižánrový festival Praha Žije Hudbou, jehož první ročník loni v květnu navštívilo 30 tisíc lidí, připravuje i letos na druhý červnový týden nabitý program. Od čtvrtka 8. června do soboty 10. června 2017 se na 5ti hudebních podiích, samostatné divadelní scéně a více než 40ti buskerpointech představí na 200 umělců.

„Festival jsme pro letošek rozšířili na tři dny. Slavností zahájení proběhne ve čtvrtek 8. června v 19 hodin na piazzettě Národního divadla. Aby Praha pořádně ožila, tak budeme celý pátek a sobotu pokračovat nabitým programem, který zakončí sobotní afterparty v pěti pražských klubech,“ říká ředitel festivalu Jan Gregar.

V pátek a sobotu vyrostou na náměstí Jiřího z Poděbrad, Karlově náměstí, Jungmannově náměstí, na Klárově a také v Kampusu Dejvice pódia, kde se představí to nejzajímavější z letošního programu. Mezi hlavními hvězdami jsou Tomáš Klus, Vladimír Merta, Lesní zvěr, Imodium či Cirkus Brothers.

I letos se festival bude snažit svým programem o změnu vyhlášky, která vyšla v loňském roce a výrazně omezuje pouličního umění. V centru města se objeví na 40 tzv. buskerpointů, kde budou probíhat pouliční vystoupení. Příležitost zapojit se budou mít i amatérští umělci, kteří budou mít možnost vystoupit společně s velkými jmény české scény. Stačí vyplnit online formulář zde. Na téma veřejného prostoru se zaměří i série přednášek a panelových diskuzí pořádaná ve spolupráci s IPR – Probuď město.

Video: https://www.youtube.com/busking_PZH

Festival oživí divadelní i doprovodný program, který je letos výrazně rozšířen. Divadelní scéna bude po celé tři dny na pizzetě Národního divadla. Nabídne novocirkusová představení, slam poetry a tvůrčí workshopy.

V (A)void Floating Gallery, budou hrát DJs po celý pátek a sobotu přímo na palubě lodi. Nabitý dvoudenní festivalový program završí v sobotu afterparty v pěti pražských klubech - Chapeau Rouge, Jazz Dock, Klubovna, Nákladovém nádraží Žižkov a Napa Bar. Návštěvníkům festivalu bude k dispozici také aplikace s programem a lokacemi, kterou si budou moci zdarma stáhnout pro Android a iOS.

Kompletní informace naleznete na webových stránkách www.prahazijehudbou.cz.

Vstupné: zdarma

FB Event: https://www.facebook.com/events/


reklama